Usługi CNC

Oferujemy nowoczesne metody obróbki materiałów (jak np. metal), wykorzystując przy tym techniki CNC (Computerized Numerical Control, CNC – komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych). Przy stosowaniu tych technik w naszych usługach wykorzystujemy odpowiednio przygotowany projekt, który następnie jest przetworzony przez maszynę z naszego parku technologicznego. Zadane w ten sposób parametry automatycznie uruchamiają narzędzia w sposób, pozwalający uzyskać konkretny kształt i wymiary obrabianego materiału. Dzięki obróbce CNC możliwe jest wykonanie bardzo precyzyjnych komponentów, odznaczających się wysoką jakością.

Jakie usługi CNC wykonujemy?
  • frezowanie – jest to rodzaj obróbki skrawaniem, gdzie ruch obrotowy wykonuje zawsze narzędzie, zaś ruch posuwowy wykonuje narzędzie bądź obrabiany przedmiot. Podejmujemy się frezowania profili aluminiowych oraz stalowych z wykorzystaniem urządzeń pionowych i poziomych. Możemy przeprowadzić usługę na materiałach, które otrzymamy od naszych Klientów, jak również na materiałach własnych.
  • toczenie – stanowi rodzaj obróbki wiórowej, w której możliwe jest uzyskanie kształtów obrotowych i nie tylko. Proces opiera się na oddzieleniu nożem tokarskim warstwy materiału z przedmiotu poddawanego obróbce, dla osiągnięcia określonego kształtu i wymiaru. Wykonujemy toczenie z wykorzystaniem maszyn jedno- i sześciowrzecionowych o maksymalnej średnicy toczenia ⌀67 mm.
  • cięcie – jest rodzajem obróbki plastycznej, opierającej się na rozdzieleniu materiału. Wykonujemy cięcie stali z wykorzystaniem piły tarczowej, zapewniając dokładność rzędu +/- 0,5 mm. Podejmujemy się także cięcia aluminium z użyciem piły tarczowej zaopatrzonej w podajnik i odbiornik ciętych profili, gwarantując dokładność +/- 0,2 mm. Wykonujemy cięcie stali i innych gatunków metalu.
Główne zalety usług CNC

Obróbka z wykorzystaniem urządzeń sterowanych numerycznie cieszy się dużą popularnością z uwagi na liczne zalety tego rozwiązania. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • precyzję wykonywanych elementów – usługi CNC realizowane są z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn, a w procesie stosuje się automatyczne ustawienia komputerowe, dzięki czemu osiąga się bardzo dużą dokładność.
  • oszczędność materiałów – dzięki komputerowemu ustawieniu maszyny jest możliwość dostosowania obrabianych materiałów w taki sposób, aby zminimalizować ilość odpadów, jakie powstają w wyniku przeprowadzonego procesu.
  • powtarzalność wykonywanych elementów – wystarczy wprowadzić raz parametry pracy maszyny, w oparciu o dostarczony projekt, aby umożliwić powtórzenie elementów o dokładnie tych samych kształtach i wymiarach.
  • krótki czas realizacji – automatyzacja procesu pozwala skrócić czas wykonywania poszczególnych elementów.

Korzystającym z naszych usług CNC możemy zapewnić produkcję wielkoseryjną. Nasz park technologiczny pozwala na przeprowadzenie frezowania, toczenia bądź cięcia z dużą dokładnością oraz w krótkim czasie. Obsługujemy firmy z różnych gałęzi przemysłu, a z naszej pomocy korzystają przedsiębiorcy między innymi z branży meblarskiej, stoczniowej, motoryzacyjnej, itp. Gwarantujemy obsługę małych, średnich i dużych firm. Zapewniamy kompleksową realizację usług CNC. Rozpoczynamy od przygotowania detali do obróbki, a następnie wybieramy odpowiednie narzędzia skrawające i właściwą strategię. Kładziemy duży nacisk na jakość wykonanych przedmiotów, a przy tym umożliwiamy przeprowadzenie dalszej obróbki w postaci szlifowania i polerowania, hartowania, galwanizacji, spawania i gięcia, jak też znakowania laserem.

Cięcie laserowe, obróbka CNC, frezowanie